Nyári összefoglaló

“Gondolj merészet és nagyot és tedd rá életedet: Nincs veszve bármi sors alatt, Ki el nem csüggedett.” (Vörösmarty Mihály)

A 2022-es nyár nagyon rövid volt. Pillanatok alatt elrepült, annyi mindent csináltunk! A nyár elsõ programja, a Klára és Diti szervezésében megrendezett Gyerek Nap volt, melyen volt sok játék, kacagás és öröm a magyar gyermekek körében.

A Trianoni megemlékezésen részt vettek victoriai magyar társaink is! A mūsor méltóan emlékezett meg az eseményrõl. Az elõadók jól fekészültek voltak és mindent megtettek azért, hogy a mūsor nyomot hagyjon a közönségben. A victoriai Magyar Ház elnöke, Bucz István, büszkén osztotta meg velünk Victoria város proklamációját, mely elismerte 2022 március 15-ét, és meghírdette az 1848-as Szabadságharc Ünnepnapját Victoriában is. Gratulálunk és büszkék vagyunk victóriai társainkra. A megemlékezés utáni közös kacsa-zsīros kenyér fogyasztás közbeni csacsogás is emlékezetes maradt.

Június 12-én rendeztük az Apák Napját. Ken Cripps családja és barátja rengeteget dolgoztak az ínycsiklandozóan finom, nyárson sült, ropogós malacon. Bébi üdvözölte az apákat, Naomi és Zoe zenével köszöntötte õket, Horváth Marika és Szabó Ibolya néni pedig énekléssel kedveskedett nekik!

Július 1-én Veronika szervezésében, és számtalan önkéntes (nagyon sok!) segítségével fantasztikus hangulatban (még énekeltünk is munka közben), és zökkenõmentesen zajlott le a lángos sütés Agyag Laci felügyelete alatt a Muffeo Sutton Parkban. A kürtöskalács, Klára büszkesége, is óriási sikert aratott a közönség körében.

Edit Kraus és Diti Kraus elkezdtek vasárnapi kötetlen összejövetelekt szervezni különbözõ parkokban. A kezdeményezés fantasztikus sikert aratott! Nemcsak, hogy kajakoztunk, csónakoztunk, tollasoztunk, úsztunk, beszélgettünk, de lehetõségünk is nyīlt jobban megismerni egymást. Barátságokat kötöttünk, jókat nevettünk, és jó magyar módra mindig volt “terülj-terülj aszatalkám” is.

Mindeközben, a Nanaimo Város elfogadta kérésünket, és a mi magyar Szent István Ünnepünket, 2022 augusztus 20-át, Nanaimo Város is ünneppé nyilvánította. Ez a megtiszteltetés azzal járt, hogy a nyilvánosság részére is nyitva állt a Nanaimoi Magyar Kulturális Egyesület kapuja augusztus 20-án. A sztorihoz hozzátartozik, hogy egy kicsit tartottunk attól, hogy túl nagyot vállaltunk, de mindent belevetve megkezdõdött az Ünnep szervezése.

Kitakarítottuk a házat kívül és belül: külön köszönet Horváth Nancy-nek, aki (sok-sok más önkéntes mellett) rengeteget segített és nem is (hivatalos) tagja egyesületünknek; Horváth Lajos bácsi pedig újrafestette a kinti pad. Majd eljött a nagy nap! Volt gulyás fõzõ verseny, lángos, kürtöskalács, beszédet mondott a város képviselõje, Istentiszteletet tartott Szigeti Miklós tisztelendõ atya, valamint megáldotta Margó csodaszép kenyereit is. Maria Alexander “csendes aukciója is nagy sikernek örvendett!

Bébi ünnepi beszédet mondott, Horváth Marika pedig gyönyörū verset szavalt. Befutottak vendégek/látogatók Calgary-ból, Viktóriából, és a Mainland-rõl is, sõt akadt pár “otthoni” magyar vendég is. Egyesületünk tagjai is szép szàmban voltak jelen.

A gyerekek szórakoztatásáról is gondoskodva volt! Sikerült magunk közül pár árust is kiállítani. Nagyon finom volt Németh Piroska saját készítésū levendula szörpje, Naomi fülbevalói gyorsan elkeltek és a Veronaika-Klára duó magyar motīvum nyomtatott ajándék tárgyai, valamint a sajátkészítésū gyermek mérõlécek is kapósak voltak.

A gulyás-fõzõ verseny elsõ helyezettjei holtversenyben, Agyag Laci és a testvér páros között, Judy Ross és Erika Kimberly lett. Az elsõ helyezés végül sors-húzással dõlt el, a vándorkupát, azaz a gyönyörūen megfestett fakanalat és vágódeszkát, Judy és Erika vihette haza az idén.

Mindössze körülbelül 10 család maradt az esti Diszkóra, de annak ellenére, hogy generációs és mūfaj-kedvelõi különbözõségek jócskán akadtak közöttünk, nagytöbbségünk igen-igen jól érezte magát, és nagyot táncolt! Jó volt nézni az Andi/Margó csárdásozó párost, az össze-vissza szaladgáló kilencévesek is aranyosak voltak, de külön ki kell emelni Zsófikát: a kis csillagszem alig bírta már, de a tánc öröme teljesen magáévá tette õt, és a kislány kimerülhetetlenül táncolt önfeledt mosollyal az arcán, szinte a diszkó egész ideje alatt majdnem összeesésig. Páratlanul kedves látvány volt!

A Nyár-záró összejövetelünk a háznál rendezett “glamping” volt. A Magyar házban mindenki otthon érezte magát. Együtt fõztünk, kártyáztunk, Graham közben kifestette a Rolandnak készülõ szobát is. Este még táncoltunk is egyet lefekvés elõtt. Volt egész nap dīnom-dánom, de a nap fénypontját a közös vacsoránál elterülõ egymás társaságában érzett öröm, biztonság, szeretet jelentette.

Öröm volt Veletek idõt tölteni a nyáron kedves Nanaimoi Magyar Barátok! Az õsz is nagyon sūrū lesz, sok munka vár ránk, de a nanaimoi magyar csapat jó, ez már bizonyos!

Gulyás Gabriella

Comments are closed.